Jak zpomalit čas

Netočí se svět rychleji? Jestli ti tahle otázka lítá hlavou, tak si připomeň, že podle Kopernika se naše Země otáčí, a to kolem vlastní osy jednou za den a kolem Slunce jednou za rok. Den má pořád 24 hodin, nic se nezměnilo, moje milá. Zpráva z dalšího lednového týdne je jasná, toužím po zpomalení a převratu ještě dvácátého osmého dějství.

💫 Před pár dny vydal Hootsuit statistiky o Instagramu. Možná vás vůbec nepřekvapí, že se jedná o čtvrtou nejpoužívanější aplikaci, kterou používá více než jeden bilion lidí v průměru 30 minut svého času, každý den. Fuj, to byla krkolomná věta, možná to bude i tím, že to krkolomně zní.

💫 Život online je jako na horské dráze. Někdy se nemůžeš přestat smát, někdy se dozvíš, že tvůj bývalý přítel má miminko, někdy se inspiruješ, potom si zase pohneš se seběvedomím, protože si začneš kousat nehty, že máš o jednu bradu navíc než Gigi Hadid těsně po porodu. Co si budeme povídat, je důležité, koho sleduješ. Jsem expert na ukládání příspěvků. Zejména složka s názvem _quotes je tak obsáhlá, že tě v ní dokonce přestane bavit scrollovat. Proto jsem si řekla, že ty motivační „afirmace“, ke kterým neustále vzhlížíme a hledáme v nich zlom našich životů, ukážu i tady.

💫 Rachel Hollis, naděje amerických žen, Gary Vee v ženském těle a sakra upřímná žena, která se nestydí přiznat, že se počůrává, přehání to s vodkou, přejídá se, je workoholička a taky nejlepší máma a partnerka široko daleko. Jestli potřebujete do těla píchnout vitamín C (což nedávno bylo populární) a dodat si náladu, Rachel vám k tomu i vysvětlí vaše celoživotní problémy, na které u psychoterapeuta ještě nedošlo. Můžete začít jejím YouTube kanálem nebo si rovnou objednat #1 New York Times Bestseller: Girl, Wash Your Face!, v českém znění Holka, vzchop se!

💫 Otázka pro nás všechny: Jaký je další správný krok, který chci pro sebe udělat, abych byla tím, kým chci být?

💫 Obrazy oslavují styl vašeho života, kupujete si je totiž napořád. Co si pamatuji, obrazy v našich domech visí na stěnách odjakživa, postupně přicházejí nové, staré se dědí a tak pořád dokola.

💫 Přiznání: Nemůžu si zvyknout, že se mě někdo ptá na to, jestli jsem umělkyně, jestli jsem malířka. Je to zvláštní, nikdy jsem si tak nepřipadala a doma jsme si z toho dělali legraci. Říkám si, jak se vlastně pozná umělec?

💫 Social Business Breakfast pořádal v týdnu příjemný Zoom na téma udržitelná móda. Bavilo mě, že se v závěru všichni shodli, že každý svou aktivitou podporuje myšlenku udržitelnosti po svém.

Aneta Průšková jako designerka a zakladatelka značky ADVA podporuje ideu slow fashion od svých začátků.“I’ve always loved fashion, it’s part of our everyday life, it’s part of the expression of ourselves. By wearing a garment you are making a choice. Choosing sustainable and ethically produced pieces, you choose the change.“

Slow Femme – magazín o pomalé módě a udržitelnosti zase píše příběhy, fakta a učí veřejnost o vědomém udržitelném nakupování. Věděli jste, že si můžete jednoduše vypočítat cenu za jedno nošení? Pokud opět váháte nad tím, jestli máte udělat kompromis a koupit si ten levnější kousek, protože je prostě levnější, spočítejte si Cost Per Wear a zjistíte, že vás v životě ten dražší kousek vyjde levněji plus vám přinese více radosti. Slow Famme také pořádá workshopy, prodává e-book a mapuje obchody.

Znáte síť prospěšných second handů Moment? Protřiďte skříň a darujte pěkné kousky oblečení, protože: jedna taška pěkného oblečení = hodina a půl péče o nevyléčitlně nemocného v teple domova. Nebo se také rovná hodinové konzultaci pro rodinu s dítětem se zrakovým hendikepem.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s